kobieca strona budownictwa…

Plac budowy

Port zewnętrzny w Świnoujściu…

Chyba każda przyszła Pani Inżynier (przyszły Pan Inżynier :)) choć raz słyszała o jednej z największych i najbardziej strategicznych inwestycji naszego kraju- „Gazoport” w Świnoujściu. Tak się składa, że w swoim krótkim dorobku zawodowym miałam okazję przypatrzeć się temu zadaniu z bliska, gdyż w sierpniu 2011 uczestniczyłam w praktyce budowlanej przy „Budowie nabrzeża w porcie zewnętrznym w Świnoujściu”. Praktykę swoją odbyłam w firmie Moebius Bau Polska, która jako firma córka Josef Moebius Bau GmbH jest częścią Koncernu STRABAG AG. Firma w której odbywałam praktykę w konsorcjum z Johann Bunte Bauunternehmung oraz Pihl realizuje budowę nabrzeża w którego skład wchodzi stanowisko rozładunkowe i cumownicze dla statków przewożących LNG, platforma technologiczna na której usytuowane zostaną budynki i urządzenia na potrzeby terminalu LNG, estakada pod rurociągi technologiczne oraz zbiornik na awaryjne wycieki gazu. Estakada będzie prowadzić do terminalu LNG w niedalekiej odległości, który jest budową realizowaną przez inne konsorcjum firm (głównie Saipem).
Aby lepiej wyobrazić sobie tą budowę i jej realny kształt w przyszłości zachęcam do obejrzenia wizualizacji.

Będąc na tej budowie w sierpniu 2011 miałam okazję zapoznać się m. in. z technologią wbijania pali oraz robót betonowych. Jako że inwestycja ta należy do budowli o charakterze hydrotechnicznym mogłam przypatrzeć się pracom wykonywanym przez nowoczesne jednostki pływające, które wyspecjalizowane są w pracy na wodzie. Byłam też świadkiem przeprowadzania badań wytrzymałościowych konstrukcji palowych oraz wtajemniczana w pracę kierowników robót oraz kierownika budowy. Tak naprawdę każdego dnia miałam okazję obserwować życie dużej budowy i zbierać doświadczenie, które przyda się w przyszłości. W momencie mojej praktyki kierownikiem budowy była nie kto inny jak właśnie Pani Inżynier! Tak więc nawet na takich dużych budowach kobiety sprawdzają się bardzo dobrze 🙂
Poniżej parę zdjęć. A może ktoś z Was drogie Panie czy Panowie miał okazję pracy na tej budowie?

3 thoughts on “Port zewnętrzny w Świnoujściu…
 • Najlepszy blog, ktory ostatnio odwiedzilam. Bardzo dziekuje za wszystkie notki, a za te w szczegolnosci. Zawarte w niej informacje sa dla mnie niezwykle wazne. Powodzenia w dalszym pisaniu.

 • Falibor pisze:

  Bardzo fajny tekst… Zaprezentowane zagadnienie długo mnie frapowało i fajnie, że nareszcie odszukałem wyczerpującą informację.

 • Franticfan pisze:

  Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w google na podana fraze, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podlacz sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google.
  Wpisz sobie w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
  pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *