kobieca strona budownictwa…

Technologie

Co kryje ziemia…

Zanim pochłonie nas wir budowania jest parę czynności o których nie można zapomnieć, a już na pewno nie należy ich bagatelizować. Droga od pomysłu do realizacji jest długa i kręta, pomijając fakt wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem budowy (o tym jeszcze wspomnę) oraz przelania naszej idei na papier trzeba byłoby się najpierw zastanowić, gdzie, a dokładnie na czym konkretnie chcemy wznosić te piękne konstrukcje. Matka ziemia potrafi być bardzo nieprzewidywalna i w swojej uwarstwionej strukturze może nas niejednokrotnie zaskoczyć. Aby uniknąć najgorszego, czyli tragedii budowlanej, którą jest chociażby osunięcie podłoża pod naszą konstrukcją należy dokładnie przebadać grunt na jakim chcemy wznosić nasze marzenia oraz zgodnie z wynikami tych badań poprawnie zaprojektować rodzaj posadowienia konstrukcji.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć katastrof spowodowanych nagłymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak chociażby powodzie… ale przy normalnych warunkach pogodowych sprawy mają się zupełnie inaczej.
Wracając do tematu „co kryje ziemia” warto mieć choć ogólny pogląd na rodzaj jej badań. Badania geologiczne można podzielić na badania podstawowe i specjalne. W tym miejscu zachęcam Was do odwiedzenia strony tajnikigeotechniki.pl na której w bardzo prosty i zabawny sposób przedstawione zostały poszczególne zagadnienia geotechniki w tym badania gruntu 🙂 Autor strony wykazał się ogromnym talentem komiksowym i myślę, że zainteresuje Was tą tematyką bardziej. Osobiście zainteresowałam się dokładniej tymi zagadnieniami podczas pisania pracy inżynierskiej z fundamentowania (praca nadal trwa:)). Wcześniej niestety przyznaje się bagatelizowałam trochę tą teamtykę, więc aby nie popełniać moich błędów zachęcam Was do lektury 🙂

2 thoughts on “Co kryje ziemia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *