kobieca strona budownictwa…

Konstrukcje

Euro 2012

Do wielkiego święta piłki nożnej zostało nam tylko 40 dni. Polska wraz z Ukrainą będą gospodarzami Euro 2012! Dla Pań Inżynier jest to o tyle ważne wydarzenie, że w trakcie przygotowań do niego miały możliwość uczestniczenia w ogromnych projektach budowlanych, takich jak chociażby stadiony sportowe, które miejmy nadzieję staną się wizytówką naszego kraju oraz dumą polskiego budownictwa. Jako studentka mogę tylko podziwiać ich konstrukcję, gdyż niestety nie miałam możliwości uczestniczenia w żadnym procesie budowlanym stadionu sportowego, chociaż plany budowy jednego z nich (PGE Arena w Gdańsku) stały się moją bezpośrednią inspiracją dla rozpoczęcia studiów na kierunku budownictwo.

Konstrukcje naszych stadionów zainspirowały ekipę Discovery do nakręcenia dokumentu, który przedstawiać ma nietypowe rozwiązania konstrukcji stalowej, zadaszenia oraz technologi wykonania stadionów na Euro 2012. Dokument ten zostanie wyemitowany już w maju, czyli na krótko przed otwarciem turnieju finałowego UEFA. „Behind the scenes Euro 2012″ ma być profesjonalnie zrealizowanym dokumentem wtajemniczającym nas w detale procesu budowlanego stadionów oraz infrastruktury im towarzyszącej, więc mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

Gdy miałam okazję przygotowywać materiał o stadionach sportowych na zajęcia dyplomowe parę tygodni temu natrafiłam na wizualizację Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze w 2022. Pozwolę więc sobie wybiegnąć w odległą przyszłość. Quatar World Cup 2022 ma zachwycić nowoczesnością i pięknem konstrukcji stadionów, mnie osobiście uwiodła wizualizacja, dlatego zachęcam do jej obejrzenia. Drogie Panie Inżynier Półwysep Arabski jest niekończącym się źródłem możliwości! To tutaj powstają i będą powstawać w niedalekiej przyszłości najbardziej ekstremalne projekty budowlane i to tutaj macie szansę sprawdzić się jako wykwalifikowana kadra inżynierska wraz z Panami Inżynierami z całej Europy. Wierzę w Was, wystarczy tylko jasno określić swój cel :) i oczywiście uczyć się języków obcych zawczasu, ale o tym chyba nie muszę przypominać Paniom Inżynierką. Miłego oglądania i inspirowania się!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>